Gyakran ismételt kérdések
Hogyan lehet nekem a legjobb klíma készülékem?
Felhívom a több mint 33 éves Multiker cégcsoportot, kérek egy helyszíni felmérést a +36 30 9 367 777-es telefonszámon.
Másik lehetőség felkeresem a Multiker Gyenesdiás Kereskedők Útja 4-6. Liget Pláza földszinti klíma bemutató termét ahol egy kávé mellett megtekintem, esetleg kipróbálom a számomra legjobb légkondicionáló berendezést.
Fűtésnél a Klíma miért nem a kondenzvíz kivezetésből folyatja a vizet hanem a kültéri egység aljából?
A fűtés üzemmódban a klíma kültéri egységében keletkezik a kondenzvíz, így az különösen a leolvasztási stádiumban a kültéri egységből folyik el, ez normális állapot. (Míg nyáron hűtési üzemmódban a kondenzvíz a beltéri egységben keletkezik amely a kiépített kondenzvíz csőben távozik).
Miért nem lehet a kültéri egység fűtéskor keletkező kondenzvizét elvezetni?
Normál körülmények és módszerek segítségével azért nem lehetséges mert a keletkező kondenzvíz desztillált víz és 0 C0 alatt azonnal belefagyna a normál kondenzvíz csőbe, majd a kültéri egység alján folyna. Rosszabb esetben a kültéri egység feltelne és eljegesedne a kondenzvíztől, mely a ventilátort károsíthatja, és egyéb szétfagyást okozna a kültériben.
Mégis hogyan lehet fűtésnél a kültéri egységből a kondenzvizet elvezetni?
Igen van rá megoldás! A kültéri egység aljából elvezető kondenzvíz csőbe integrált, termosztáttal vezérelt vízmentes fűtőszállal. A megoldás plusz költséggel jár, függ a cső hosszától és a kiépítési körülménytől, és a klíma berendezés típusától.
Fűtés üzemmódban miért áll meg időnként a klíma beltéri egységének ventilátora, hiszen még el sem érte a beállított hőmérsékletet?
A klíma kültéri egységében elhelyezett szenzor-ok érzékelik mikor a kültéri egység lederesedik és ilyenkor a készülék leolvasztási fázisba kapcsol a (meleg) hőenergiát a kültéri egységre kapcsolja és az ott a hűtőbordákon képződött deresedést leolvassza. A leolvasztás időtartamáig a beltéri egység légterelő lamellája horizontális állapotban áll, a ventiláció a beltéri egységben lelassul, majd teljesen le is állhat. A leolvasztási stádium befejeztével automatikusan felmelegszik a beltéri egység majd fokozatosan megindul újra a ventiláció, a légterelő lapát a beállított pozícióba áll.
Milyen gyakran kapcsol a kültéri egység leolvasztási üzembe?
Függ a kültéren lévő hőmérséklettől, és a páratartalomtól. A készülék szenzorai mérik az értékeket és a mikroprocesszor vezérel.
Leolvasztáskor lehet zajosabb a kültéri egység?
A leolvasztási fázis gyakorisága és időtartama, függ a külső hőmérséklettől, és a páratartalomtól is. A kültéri egység fűtés üzembe és leolvasztáskor valóban hangosabban üzemelhet mint, hűtés esetén, ez a szerkezetükből, működésükből fakad, függ továbbá a készülék típusától és az elhelyezésétől is.
Miért nem pontosan azon a hőmérsékleten kapcsol ki a fűtés amit beállítottunk?
Gyakran felmerülő kérdés a helységben elhelyezett hőmérőhöz képest eltérő hőmérsékletig működik a klíma. Ez természetes folyamat elsősorban függ a légtér méretétől a beltéri egység mennyezettől és oldal falaktóli távolságától, és a helység berendezési tárgyainak elhelyezkedésétől is. A klíma fűtés közben áramló levegő miatt, más hőmérsékletű lehet az elhelyezett hőmérő környezetében lévő levegő, mint a beltéri egység által beszívott levegő hőmérséklete.
Az eltérés több fok is lehet ezt gyedileg ki lehet ki tapasztalni, és ennek függvényében beállítani a készüléken a hőfokot.
Mit jelentenek a klíma távirányítón az üzemmód jelek?
Az angolul COOL hűtés üzemmódot jelöl hócsillag jellel,
A DRY szárítás üzemmódot jelent csepp jellel,
A FAN légtisztítást üzemmódot jelent ventilátor jellel,
A HEAT fűtés üzemmódot jelent napocska jellel.
Gyakran előfordul, hogy fordítva gondoljuk, a napocska fűtést jelenti, a hócsillag pedig a hűtést.
Miért fontos a minnél jobb SCOP / SEER érték a termék kiválasztásánál?
A szezonális hatásfok közvetlen összehasonlító érték a felhasznált elektromos teljesítmény és
a kapott fűtőteljesítmény/hűtőteljesítmény között.
Biztos lehet az értékben, melyet a gyártók a légkondicionáló energia cimkéjén feltüntetnek.
Szeretném tudni, hogy mi az a hőmérséklet, ami a nyári kánikulában szükséges a jó komfort érzethez.
A nyári időszakban komfortosnak érezzük azt a környezetet, amely a kinti hőmérsékletnél 5-7°C-nál nem alacsonyabb. Általánosságban elmondható, hogy nyáron a 27 °C, 50% relatív páratartalom és 0,2 m/s légsebesség az, amelyek megfelelő komfort érzetet nyújtanak. Ilyen hőmérséklet mellet tudjuk elérni, hogy egészségi állapotunk nem károsodik, azonban ha túl nagy és hirtelen hőmérsékletváltozás éri testünket, akkor rosszul lét, hosszú távon pedig komoly betegség is kialakulhat.
Mit kell tennem ahhoz, hogy biztos legyek benne, hogy a készülékem gond nélkül müködjön?
A legfontosabb dolog, hogy a szezon megkezdése előtt (Hűtési/ Fűtési időszak ) tartassa karban készülékét/keit, Évi két alkalommal mely, folyamán kollégáink a tisztítás mellett, elvégzik a készülék/kek bevizsgálását is.
Mit jelent Inverteres klímaberendezés?
Napjainkban szinte csak ez a fajta klíma berendezések vannak forgalomban, hiszen működése sokkal modernebb a korábbi klímákhoz képest.Az inverteres teljesítményvezérlés állandó szabályozást tesz lehetővé, ezáltal az inverteres klímaberendezés pont akkora teljesítménnyel üzemel működésének minden pillanatában, amekkorát a körülmények megkívánnak.